Mokykla – tai aš!

Lietuva – tai aš!

Valstybė – tai mes!

(Progimnazijos eisenos skanduotė)

Kovo 11-oji! Šeštadienis. Trylikta valanda. Justino Vareikio progmnazijos kieme vėliavėlių jūra, besišypsantys mokinių, tėvelių, mokytojų veidai, mokyklos vėliava. Mokyklos bendruomenė ruošėsi eisenai prie savivaldybės aikštės “Pasitinkant Lietuvos šimtmetį. Mes – Lietuvos dalis”. Eisenos tikslas – ugdyti  gyventojų sąmoningumą, aktyvumą, bendruomeniškumą ir patriotizmą.

Apie 300 progimnazijos moksleivių kovo 11-ąją dalyvavo Jonavos miesto patriotiškose eitynėse, kurias organizavo rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto centras, Kultūros centras. Savivaldybės aikštėje visi eisenos dalyviai pasipuošė XXVIII bėgimo”Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava” medaliais bei vėliavėlėmis. Justino Vareikio progimnazijos bendruomenę, dalyvavusią Jonavos miesto eitynėse, sustiprino jos darnumas, vienybė, išskirtinumas, kūrybiškumas ir patriotizmas. Prasmingai jose nuskambėjo progimnazijos septintoko Igno ištarti žodžiai: “Pirmą kartą pasijutau savo miesto – Jonavos – dalimi.”

Po eitynių jonaviečiai buvo pakviesti dalyvauti sportininkų apdovanojimuose, choro “Bel Canto” koncerte bei filmo “Emilija iš Laisvės alėjos” peržiūroje. Šis renginys – puiki pilietiškumo pamoka.

Informaciją parengė mokytoja Daivutė Kloniūnienė