Dar 2016 m. spalio mėnesį gavome VŠĮ „Verslas ar menas“ pakvietimą 3-ių klasių mokiniams dalyvauti nacionaliniame projekte „Sveikos gyvensenos abėcėlė“, kuris skirtas ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įpročius ir skatinanti jų kūrybinius – literatūrinius įgūdžius. Užsiregistravome atrankai ir siuntėme motyvacinį laišką. Nekantriai laukėme organizatorių iš Vilniaus sprendimo. Kaip jie minėjo, norinčiųjų klasių iš visos Lietuvos buvo net 100, o atrinkti ketina tik 10. Taigi, gavome džiugią naujieną – mūsų klasė buvo atrinkta į projektą!

Šių metų kovo 9 d. projekto koordinatorė vedė interaktyvią edukacinę pamoką apie sveikos gyvensenos įpročius. Veikla buvo įdomi, linksma, įkvepianti vaikus kūrybiniam procesui. Viešnia iš Vilniaus paaiškino mokiniams, kad kiekvienas jų turės atlikti  užduotį –  remiantis paveikslėliais sukurti istoriją, kurios pagrindinis herojus yra Marsietis, susiduriantis su nuotykiais ir iššūkiais. Mokinių kūrybiniai  darbai  dalyvaus konkurse. Komisija atrinks įdomiausias istorijas, kurios pateks į interaktyvią knygą, planuojamą išleisti 2017 m. rudenį ir pristatyti nacionaliniu mastu.

Trečiokams labai svarbu, kad tokiu būdu ne tik įgis naujų žinių, pademonstruos savo gebėjimus, bet galbūt vieno jų istorija pateks į išskirtinę knygą, kurią skaitys vaikai ir jų tėveliai visoje Lietuvoje. Palinkėkite mūsų klasei kūrybinės sėkmės!

3a klasės mokytoja Asta Vaitkuvienė