Birželio 6–10 dienomis Justino Vareikio progimnazijos pradinių klasių mokiniams buvo organizuojamos pamokos netradicinėse aplinkose, iki kurių pradinukai keliavo pėsčiomis. Jose dalyvavo 322 moksleiviai iš 1-4 klasių. Šį pavasarį dėl pandemijos atsisakėme edukacijų, iki kurių reiktų važiuoti autobusu ir pasiūlėme keliavimo būdus, kurie yra smagūs bei palankesni mokinių sveikatai.

Keliaudami pėsčiomis mokiniai geriau susipažįsta su aplinka ir lavina saugaus keliavimo įgūdžius, gerina savo gebėjimus numatyti kitų eismo dalyvių elgesį. Taip pat toks keliavimo būdas prisideda prie vaikams būtinos kasdieninės fizinės veiklos. Žygių metu mokiniai pakartojo saugaus eismo taisykles, nes keliavo per pėsčiųjų perėjas, dviračių ir pėsčiųjų takais. Turėjo pereiti kelią, kur eismą reguliuoja šviesoforas.

Vaikai yra  impulsyvūs ir žaismingi. Net ir žinodami, kaip privalo elgtis tam tikru atveju, akimirksniu gali pamiršti ir pasielgti visiškai priešingai. Todėl progimnazijos mokytojai stengiasi nuolat priminti pradinukams, kaip elgtis kelyje.

Informaciją pateikė mokytoja Jadvyga Kulakauskienė