Jau septintus metus progimnazija dalyvauja respublikiniame integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo projekte „CLILiG – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje“, kurį remia ir mokytojų kvalifikacija rūpinasi Vilniaus Goethe‘s institutas.

Šiais mokslo metais projekte dalyvauja 4-6 klasių moksleiviai.

4-6 klasių mokiniai turi galimybę lankyti būrelį „Eksperimentuok su vokiečių kalba“, kurio metu mokosi programuoti su „Ozobot BIT“ robotais, atlieka eksperimentus ir mokosi vokiečių kalbos. Būrelio vadovė – vokiečių ir anglų kalbų mokytoja Jurgita Kvietkuvienė.

5a klasės mokiniai 2-ąjį pusmetį dalyvauja projektinėse integruotose „Natur“ pamokose, kurias veda mokytojų komanda – vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Skamaročienė ir biologijos bei chemijos mokytoja Ilona Nomeikė. Projekto dalyviai vieną kartą per savaitę atlieka gamtos mokslų tyrimus, kelia hipotezes, vieni su kitais dalinasi tyrimų ir eksperimentų rezultatais, išvadomis bei kartu mokosi vokiečių kalbos.

Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas – šiuolaikiško švietimo dalis. Lietuvoje toks mokymas taip pat sparčiai populiarėja. Nuo 2014 metų Goethe‘s institutas Vilniuje subūrė puikią vokiečių kalbos ir įvairių dalykų mokytojų komandas, kurios sėkmingai savo mokyklose vykdo integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo veiklas. Daugiau informacijos apie projektą: