Projekto tema: Traukinys, kaip viena ekologiškiausių transporto priemonių, mus veža po skirtingas Europos šalis ir jungia skirtingas kultūras.

Projekto trukmė: 24 mėn. (2017– 2019 m.)

Projekto tikslai:

• Apjungti mokyklas 6 skirtingose šalyse, įgyti žinių apie partnerių šalių kultūrą ir ugdyti tarpkultūrinį suvokimą.
  • Suprasti, ką reiškia būti Europos piliečiu, ugdant toleranciją, įtraukiant mokinius į debatus pilietiškumo klausimais.
  • Ugdyti ekologijos suvokimą, sukurti sveiką ir saugų gyvenimo būdą mokyklų bendruomenėse.
  • Pagerinti mokinių akademinius, socialinius, kalbinius ir skaitmeninius įgūdžius.
  • Bendradarbiaujant ir dalijantis patirtimi pakelti mokytojų kompetencijos lygį.

Projekto partneriai:

• Escola Joan Sanpera i Torras (Katalonija, Ispanija)
  • The Istituto Comprensivo Santa Margherita Ligure (Italija)
  • 3rd Primary School of New Ionia, Volos (Graikija)
  • Szkoła Podstawowa nr 86 im. Powstańców Śląskich (Lenkija)
  • Základná škola Jána Kollára Mošovce (Slovakija)

Projekto veiklos ir galutiniai rezultatai:

Geležinkelio trasos modeliavimas. Kiekviena mokykla partnerė sukonstruoja dalį bėgių bei traukinio vagoną ir papuošia jį savo šalies ypatumais.

Galutinis rezultatas – geležinkelio trasos modelis su važiuojančiu traukinuku. Originalas eksponuojamas Katalonijos geležinkelio asociacijos muziejuje.

Projekto logotipo ir talismano sukūrimas. Kiekviena mokykla rengia konkursus.

Galutinis rezultatas – partnerių balsavimu projekto logotipu ir talismanu išrinkti mūsų mokyklos mokinių Dovydo Višumirskio ir Fausto Jakovlevo darbai.

Bendro pasakojimo rašymas: du imigrantų (pabėgėlių) vaikai ir projekto talismanas keliauja po šalis partneres, susipažįsta su gamta, žmonėmis, papročiais, skirtingu gyvenimo būdu.

Galutinis rezultatas – knyga anglų ir visomis partnerių kalbomis.

Dainų apie traukinį įrašymas į CD. Vaizdo pamokose mokiniai mokosi kitų šalių dainų ar eilėraščių. Kiekvienais metais mokomasi 3 šalių dainų. Skelbiamas konkursas CD viršelio dizainui sukurti.

Galutinis rezultatas –koncertas susitikimo Italijoje metu ir CD su jungtinio choro įrašytomis dainomis.

Ekologinė kampanija:

• Aptartas traukinių ir kito visuomeninio transporto naudojimo visose partnerių mokyklose intensyvumas.
  • Eko-traukinio savaitė kiekvienoje mokykloje: įvairios veiklos ir mokymai apie traukinių poveikį ekologijai.
  • Sukurtas vienas skelbimas, skirtas informuoti visuomenę apie viešojo transporto naudojimo svarbą.

Galutinis rezultatas – apklausų infografinis atvaizdavimas ir bendrai sukurtas vaizdo klipas.

Projekto mobilumai:

• 5 mokytojų susitikimai šalių partnerių mokyklose;
  • 3 susitikimai su mokiniais: po 4 mokinius ir 2 lydinčius mokytojus.

Projekto koordinatorė mokykloje - anglų kalbos mokytoja Vida Bersėnienė.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys  atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Daugiau apie projektą skaitykite: